Z ustvarjanjem povezujemo
Teme: Kulturna raznolikost, Kulturna dediščina, Kultura miru in nenasilja, Trajnostni razvoj
Ključne besede: Človekove pravice, Mir, Naučiti se živeti skupaj, Solidarnost, Umetnost, Vključenost in pravičnost
Nosilec: Osnovna šola Davorina Jenka Cerklje na Gorenjskem
Vodja projekta: Matej Petrovčič (petrovcic.matej [afna] gmail.com)
Ciljna skupina: OŠ, 4. - 6. razred, OŠ, 7. - 9. razred, srednja šola
Projekt je namenjen učencem osnovnih in srednjih šol gorenjske regije, k sodelovanju pa bodo povabljeni tudi varovanci zavodov ranljivih skupin.
Namen projekta je širiti kulturno zavest med mladimi in mentorji, spoznavati kulturno dediščino Gorenjske, pa tudi širiti zavest o svobodi izražanja ter o ustvarjanju in strpnosti.
Projekt bo izveden v občini Cerklje na Gorenjskem v okolici samostana Adergas oz. na daljavo, če okoliščine izvedbe v živo ne bodo dopuščale. Izvedba projekta je predvidena 22. aprila 2022.
Po zboru pred samostanom Adergas bodo udeleženci imeli krajši nagovor o zgodovini ter pomenu kulturne in naravne dediščine, temu pa bo sledilo ustvarjanje na prostem. Sodelujoči bodo deležni tudi krajšega spremljevalnega kulturnega programa, ki ga bodo pripravili učenci Osnovne šole Davorina Jenka (folklora, pevski zbor itd.). Ob koncu bo strokovna komisija izbrala nekaj likovnih del, ki bodo nagrajena.
Razpis o projektu bo objavljen na spletni strani šole in posredovan vsem Unesco šolam gorenjske regije predčasno, z namenom, da se bodo vsi zainteresirani pravočasno seznanili s podrobnostmi in časovnim potekom projekta.
Nagrajeni udeleženci bodo po zaključku projekta potrdila prejeli po pošti.
Fotogalerija
Sodelujoče šole in vrtci ASPnet
- Osnovna šola Davorina Jenka Cerklje na Gorenjskem (nosilec projekta)
- Osnovna šola Cvetka Golarja
- Osnovna šola Poljane nad Škofjo Loko